BLOG DLA LEKARZY

W dobie powszechnej informatyzacji i dostępu do Internetu posiadanie strony www gabinetu wydaje się obowiązkowe. Szacuje się, że blisko 80% osób mających problem ze zdrowiem szuka informacji o możliwych terapiach i lekarzach w Internecie, i to jeszcze zanim wybiorą się na wizytę. Jak powinna wyglądać strona internetowa placówki medycznej? O czym pamiętać?

Pacjenci coraz częściej – jeszcze zanim wybiorą się na wizytę do konkretnego lekarza – zapoznają się dokładnie ze stroną www gabinetu oraz sprawdzają opinie o nim w Internecie. To swoista wizytówka placówki i często to, jakie wywrze pierwsze wrażenie na potencjalnym pacjencie, decyduje o rozpoczęciu w niej leczenia. Dlatego strona www dla lekarza powinna być przejrzysta, przyjazna i budząca zaufanie u potencjalnych pacjentów.

Na co zwrócić uwagę projektując stronę www dla placówki medycznej?

Oto kilka podstawowych kwestii, które są najważniejsze podczas prac nad projektem:

Przejrzysty, intuicyjny projekt graficzny – utrzymany w spokojnej kolorystyce kojarzonej z usługami medycznymi, który sprawi, że strona będzie nie tylko „ładnie się prezentować”, ale także wyróżni istotne elementy i podkreśli zalety placówki. Pierwsze wrażenie bywa najważniejsze, dlatego strona – przede wszystkim strona główna – już na pierwszy rzut oka musi sprawiać miłe wrażenie i zachęcać pacjentów do dalszego klikania i zapoznania się z ofertą usług medycznych. Zwróćmy uwagę, aby utrzymać stronę w dosyć kontrastujących barwach – to pozwala na łatwiejszy odbiór treści na niej zawartych. Badania dowodzą, że im więcej czasu użytkownik spędza na stronie www, tym większa jest szansa na skorzystanie z usług placówki. Warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia – przede wszystkim placówki, ale także personelu medycznego. Pamiętajmy, że pacjenci chętniej umawiają się do lekarzy, których mogą wcześniej zobaczyć na zdjęciach.

Prosta, intuicyjna nawigacja i przejrzysta oferta – użytkownik powinien bez problemu znaleźć na stronie informacje o dostępnych w placówce usługach, informacje o lekarzach i poradniach, prezentację możliwych terapii i badań, itd. Według podstawowej zasady budowania stron www Internauta powinien do każdej podstrony trafić po wykonaniu maksymalnie trzech kliknięć. Pamiętajmy o tym, gdyż zdezorientowany użytkownik zniechęcony „bałaganem” na stronie poczuje się zagubiony i po prostu ją opuści, tym samym rezygnując z oferty przychodni lub gabinetu.

Widoczne dane kontaktowe – dostępne z każdej podstrony, najlepiej umiejscowić je w nagłówku strony, aby użytkownik mógł z nich skorzystać w dowolnej chwili. Warto zawrzeć dokładny adres i możliwe formy kontaktu (numer telefonu, infolinię, specjalny numer do rejestracji na wizyty, adres e-mail, ewentualnie kontakt przez komunikatory typu skype). Standardem staje się możliwość e-rejestracji, czyli umówienia się na wizytę przez stronę internetową. Link do tej funkcji także powinien być łatwo dostępny. Sprawny dojazd do placówki ułatwi umieszczenie na stronie Mapy Google, która pozwoli na łatwe zlokalizowanie placówki oraz wyznaczenie trasy dojazdu. Warto także dodać krótki formularz kontaktowy.

Funkcje ułatwiające znalezienie informacji – takie jak np. wyszukiwarka, rozwijalne menu, tzw. „ścieżka okruszków” wskazująca, w którym miejscu strony obecnie znajduje się użytkownik czy możliwość zmiany wielkości liter dla osób słabowidzących.

Warto zainwestować w profesjonalne przygotowanie strony www dla lekarza i jego placówki. To jednorazowa inwestycja na lata, która pozwoli przyciągnąć wielu nowych pacjentów. Poszukiwanie informacji o placówkach medycznych w Internecie to obecnie powszechne zjawisko, dlatego warto

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze:

Kiedy tworzyłem swoją stronę, nie natknąłem się na taki Musiałem radzić sobie sam, więc stwierdziłem, że najbezpieczniejszym sposobem będzie wynajęcie firmy, która zrobi to za mnie. Postawiłem na Medfile i nie żałuję. Tworzą strony dokładnie takie, jak opisane, dostosowane do lekarza i pacjenta. Bardzo polecam.

dodany przez Franciszek Baryłko, 11-08-2018 00:16:25

Swoją stronę www posiadam już od dawna. Jednak od kilku miesięcy korzystam z programu Medfile, który zmodyfikował moją stronę w bardzo korzystny sposób. Tworzą strony według oczekiwań i potrzeb. Polecam sprawdzić.

dodany przez Adam Żyr, 11-09-2018 10:50:59