BLOG DLA LEKARZY

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Niektórzy studenci wrócą na uczelnię po trzech miesiącach wakacji, inni nie odpoczęli od nauki jeszcze niedawno kończąc egzaminy poprawkowe. Jeszcze inni musieli wykorzystać wolny czas pracując, żeby zasilić swój budżet. Niezależnie od formy spędzenia wakacji, należy teraz rozpocząć pewnie i bezpiecznie nowy rok akademicki. Jednym z istotniejszych elementów dla studenta jest zakup właściwego ubezpieczenia NW.

Ubezpieczenie NNW dla studenta to nie jest duży wydatek –można je kupić na cały rok już za niespełna 100 zł. Ale czy kupienie ubezpieczenia jest tożsame z ochroną? Wiadomo, że niekoniecznie. Dlatego warto rozważnie wydawać pieniądze szukając najlepszej relacji ceny do jakości, tak, aby zapewniać sobie ochronę na maksimum możliwych sytuacji za rozsądną kwotę. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla studenta?

 

Sprawdź gdzie działa ubezpieczenie?

Studenci coraz więcej podróżują. Możliwości podróżowania i zdobywania wiedzy i doświadczenia w innych krajach zapewniają uczelnie, programy europejskie i wymiany studenckie. Sami studenci również szukają i znajdują możliwości kształcenia i praktyk za granicą. Jeśli wydajemy pieniądze na ubezpieczenie, warto, żeby działało ono zarówno w Polsce jak i za granicą. Jeśli ubezpieczenie działa za granicą, nie koniecznie są to inne kontynenty. Ze względu na wysokie koszty świadczeń zdrowotnych bardzo często wyłączone z ochrony są Stany Zjednoczone i Kanada. Choć oczywiście dostępne są ubezpieczenia obejmujące te państwa.

 

Uprawiasz sport?

Większość oferowanych na rynku ubezpieczeń wyklucza obcięcie ochroną wypadków będących następstwem uprawiania sportów. Warto zatem sprawdzić czy zdarzenia wynikające z uprawiania sportów podczas treningów, zawodów czy obozów kondycyjnych są objęte ubezpieczeniem.

 

Uraz? A co z rehabilitacją?

Jednymi z najczęstszych urazów na jakie narażeni są studenci są urazy kończyn – złamania, skręcenia i zwichnięcia. Takie zdarzenia wymagają nie tylko doraźnej pomocy lekarskiej, ale często wielomiesięcznego leczenia, rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu. Przed zakupem ubezpieczenia warto zatem upewnić się czy takie świadczenia będą pokryte z polisy ubezpieczenia NW studenta i do jakiej kwoty.

 

Faktyczna czy symboliczna ochrona?

Przed zakupem ubezpieczenia koniecznie należy sprawdzić limity przysługujących przy poszczególnych zdarzeniach świadczeń. Według Biura Rzecznika Ubezpieczonych, ubezpieczenie NNW dla studenta jest jednym z przykładów, gdzie sumy ubezpieczenia są niskie. Skutkuje to niestety wypłatą symbolicznych świadczeń. Warto zatem zweryfikować wysokość świadczenia na przykład za 1% uszczerbku na zdrowiu oraz limy na rehabilitację i sprzęt.

 

Jak i gdzie kupić?

Niestety dystrybuowane w szkołach i na uczelniach produkty często wybierane są przypadkowo przez osoby kierujące się interesem instytucji, a czasem nawet swoim, rzadko zaś interesem studentów czy uczniów. Warto postawić na ubezpieczenia on-line. Już w kilka minut można nabyć dobre ubezpieczenie w rozsądnej cenie, na takich stronach jak asecurama.pl. Ponadto asecurama.pl to jedyna porównywarka ubezpieczeniowa oferująca ubezpieczenie utraty dochodu dla wolnych zawodów.

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.