BLOG DLA LEKARZY

Studia medyczne należą do jednych z najtrudniejszych w Polsce. Nauka trwa 6 lat, a codzienność studenta to pochłanianie ogromnej ilość wiedzy, by po studiach nieść ludziom pomoc. Wysiłek włożony w studia zostanie z pewnością doceniony. Osoby kończące tego typu kierunki, niosą pomoc drugiemu, a tym samym cieszą się społecznym podziwem.

Studiowanie na uczelni medycznej to nie tylko prestiż, lecz przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Studia medyczne są jednymi z najbardziej wymagających, gdyż każdy ubytek wiedzy może kosztować ludzkie życie. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Sesja na studiach medycznych trwa cały rok. Każda nieprzespana noc spędzona nad książkami przyczyni się do utrzymania się na studiach. Nauka pamięciowa jest chlebem powszednim każdego studenta. Jednak każdy studiujący wie, że aby w przyszłości osiągnąć sukces, z powodzeniem prowadzić własny gabinet lekarski i zyskać uznanie pacjentów, należy mocno się przyłożyć do nauki.
Które uczelnie wyróżniają się na tle innych? Oto Polska czołówka roku 2013 wg rankingu „Perspektywy”:

  • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny

6 lat studiów, rok stażu i nawet 5 lat specjalizacji, to łącznie 12 lat ciężkiej nauki i wielkiej odpowiedzialności przez całe życie. Wielu absolwentów twierdzi, że studia i staż, to nic trudnego w porównaniu z egzaminem na specjalizację. Tak naprawdę to ona kształtuje karierę przyszłego medyka. Na wyjątkowo popularne specjalizacje dostaje się tylko mała garstka osób, które ukończyły staże.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze:

Ciekawy artykuł!

dodany przez Piotr, 09-01-2014 11:42:02