BLOG DLA LEKARZY

W jednym z artykułów pisaliśmy o tym, jak założyć prywatny gabinet lekarski. Wspominaliśmy o tym, że potrzebne jest: odpowiednie wykształcenie, prawo do wykonywania zawodu lekarza na terenie RP, pozytywna decyzja od Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, specjalistyczny sprzęt, co najmniej dwuletnia praktyka zawodowa (nie wlicza się do tego staż), członkostwo w Okręgowej Izbie Lekarskiej, działalność gospodarcza zgodna z przeznaczeniem.

Na założenie własnego gabinetu z reguły decydują się doświadczeni lekarze medycyny, którzy cieszą się dobrą opinią i są pewni, że zdobędą wystarczającą liczbę pacjentów. Renoma, którą posiadają sprawi, że pacjenci będą chcieli się leczyć u niego nawet prywatnie. Wszyscy cenimy swoje zdrowie i nie chcemy powierzać go komuś, komu nie ufamy. Wielu lekarzy decyduje się na otwarcie gabinetu przy swoim domu lub bezpośrednio w nim, dzięki czemu często są dostępni dla swoich pacjentów za każdym razem, gdy tego potrzebują.

Pacjenci wiedzą także, że prywatny gabinet lekarski jest najczęściej wyposażony w nowoczesny i sprawny sprzęt medyczny, niezbędny do przeprowadzenia badań. Prywatne gabinety lekarskie wydają się wobec tego naturalną odpowiedzią rynkową na potrzeby osób wymagających opieki i porady w szybszym tempie, w co najmniej przeciętnym standardzie. O tym, jak długo trzeba czekać na pomoc niezbędną w procesie leczenia w celu wyeliminowania choroby, każdy ubezpieczony albo już się przekonał, albo dopiero przekona doświadczalnie.
Z takich absurdów jak telefoniczne zapisy pacjentów trwające jedynie godzinę w ciągu tygodnia, poranne kolejki w celu rejestracji, popołudniowe wyczekiwanie na lekarza i rezerwacja wizyty do okulisty z półrocznym wyprzedzeniem, ciężko się śmiać.

Z perspektywy lekarza, który jest właścicielem gabinetu lekarskiego na pewno wiele rzeczy wygląda inaczej. Zobowiązany jest przecież do płacenia wielu rachunków: ubezpieczenie OC, NNW, opłaty za prąd, wodę, wynajem lokalu, utrzymanie sprzętu, etc. Wszystko wygląda idealnie dopóki, dopóty lekarz na pewien czas nie straci zdolności do wykonywania zawodu. Pracując dla kogoś, sprawa jest jasna, bo nie interesują Cię koszty dotyczące prowadzenia gabinetu lekarskiego, kiedy jednak Ty jesteś zmuszony pokrywać zobowiązania finansowe, a nie zarabiasz ze względu na chwilową niedyspozycję, to co wtedy?

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu swoich finansów. Najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie od utraty dochodu, które pomoże w utrzymaniu gabinetu w czasie, kiedy Ty nie będziesz mógł pracować i zarabiać.

Kliknij i dowiedz się więcej na asecurama med!

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.