BLOG DLA LEKARZY

Prowadzisz prywatny gabinet lekarski i wszystko układa się idealnie. Pacjenci chętnie się do Ciebie zapisują – nie masz wolnego terminu przez najbliższy miesiąc. Raty leasingowe za sprzęt medyczny spłacają się niemal same, a wypłata dla personelu, opłaty za czynsz czy media nie stanowią najmniejszego problemu. A może jako wzięty i ceniony specjalista pracujesz w kilku miejscach na kontrakcie i zarabiasz na tyle dobrze, że wziąłeś auto w leasing, czy kupiłeś nowe mieszkanie? Teoretycznie o swój przychód nie musisz się obawiać – przecież odnosisz sukcesy zawodowe. Co jednak stanie się, jeśli nagle zachorujesz? Co będzie, jeśli na przykład podczas wyjazdu na narty złamiesz nogę i nie będziesz mógł pracować przez kilka tygodni, miesięcy, a nawet rok? Czy wtedy wystarczy Ci pieniędzy na spłacanie rat?

Choroba lekarza – zagrożeniem dla płynności finansowej

Statystyki pokazują, że lekarze coraz chętniej decydują się na pracę na kontrakcie, czy też prowadzenie prywatnego gabinetu. I rzeczywiście – rozwiązanie to jest o wiele korzystniejsze finansowo niż podpisanie umowy o pracę z jednym szpitalem, czy też przychodnią. Przy okazji daje również większą niezależność.

Jednakże wybierając takie rozwiązanie, lekarz nie ma możliwości skorzystania z zasiłku chorobowego na warunkach takich, jak przy umowie o pracę. Owszem, może liczyć na zasiłek czy też rentę chorobową, jednak z reguły są to niskie kwoty, które nie dają szansy na utrzymanie płynności finansowej. A to stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa majątku gromadzonego przez lata. Z tej przyczyny coraz popularniejsze stają się ubezpieczenia od utraty dochodu w wyniku wypadku lub choroby.

Ubezpieczenie od utraty dochodu – co obejmuje?

Ubezpieczenie od utraty dochodu stworzone jest z myślą właśnie o osobach, które pracują na kontrakcie, czy też prowadzą własną działalność gospodarczą. Jest to zatem dobre rozwiązanie dla lekarzy, którzy chcą sobie zapewnić bezpieczeństwo finansowe w przypadku własnej choroby i niezdolności do wykonywania zawodu.

Co taka polisa obejmuje? Jej zakres jest dość zróżnicowany. Jednak podstawowe opcje to najczęściej:

  • miesięczne świadczenie  z tytułu utraconego w wyniku choroby czy też wypadku dochodu,
  • odszkodowanie z tytułu wypadku lub ciężkiej choroby,

Dodatkowo spodziewać się można, że świadczenia z polisy ubezpieczeniowej wypłacane będą nawet przez okres kilkudziesięciu miesięcy – jeśli tyle potrwa rekonwalescencja. Polisę rozszerzyć można również o świadczenia z takich tytułów, jak  śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku (NW), czy choroby, zabezpieczając w ten sposób swoich bliskich.

Warunki polisy ubezpieczeniowej są dopasowywane do indywidualnych potrzeb – nie można zatem podać konkretnych sum gwarantowanych. Warto jednak spotkać się z doradcą ubezpieczeniowym, by poznać dokładnie warunki, wysokość miesięcznych opłat, a także wartość ubezpieczenia. Takie rozwiązanie z pewnością okaże się dobrym zabezpieczeniem na przyszłość.

Komentarze

Obecnie nie ma komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy.